ETQ-P3M220KVN
BRVN:BRVN-ETQ-P3M220KVN
MPN:ETQ-P3M220KVN
MFR:
Description:FIXED IND 22UH 2.7A 140.8MOHM SM
Import Tariff May Apply
Import Tariff may apply to this part if shipping to the United States.
- Manufacturer: Panasonic Electronic Components
- Length: 0 mm
- Series: PCC-M0630M-LP
- Product Status: Active
- Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
- Mounting Type: Surface Mount
- Package / Case: 2-SMD, J-Lead
- Supplier Device Package: -
- Tolerance: ±20%
- Features: -
- Current Rating (Amps): 2.7 A
- Shielding: Shielded
- Type: Drum Core, Wirewound
- Size / Dimension: 0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
- Ratings: AEC-Q200
- Frequency - Self Resonant: -
- Material - Core: Metal Composite
- Inductance: 22 µH
- Current - Saturation (Isat): 4.3A
- DC Resistance (DCR): 140.8mOhm Max
- Q @ Freq: -
- Inductance Frequency - Test: 100 kHz