AT-K-C-26-8-W/7
  • BRVN:
    BRVN-AT-K-C-26-8-W/7
  • MPN:
    AT-K-C-26-8-W/7
  • MFR:
  • Description:
    CABLE MOD COIL 8COND WHITE 7'
Datasheet
Import Tariff May Apply
Import Tariff may apply to this part if shipping to the United States.
  • Description: CABLE MOD COIL 8COND WHITE 7'
  • Manufacturer: ASSMANN WSW Componets
  • Length: 0 mm
  • Series: -
  • Product Status: Active
  • Wire Gauge: 26 AWG
  • Cable Type: Coil
  • Shielding: -
  • Number of Conductors: 8
  • Conductor Strand: 7/0.0063"
  • Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Jacket Color: White
  • Length - Coil Retracted: 3.28' (1.00m)
  • Length - Coil Extended: 7' (2.13m)
  • Cable Width: 0.346" (8.80mm)
  • Cable Height: 0.097" (2.46mm)
  • Coil Diameter: 0.591" (15mm)